• Програми ТК "Миколаїв" - "Вишиванка" •

 

Виставка творів народних майстрів та художників-аматорів творчого об'єднання “Прибужжжя” у музеї Верещагіна “Єдина родина”


Шедеври сімейної творчості серед шедеврів видатних художників різних епох. Роботи об'єднання “Прибужжя” розмістилися у просторій світлій залі Миколаївського обласного художнього музею імені Верещагіна.

Всім, хто завітав на експозицію, змогли доторкнутися до чарівної творчості родини Климінчуків, насолодитися розмаїттям загадкових орнаментів родини Черкесових, Ярових, Базилевських-Барташевич, Кубицьких, Димових, Хойнів та інших талановитих творчих сімей. А також поринути у країну дитинства разом з чарівною, зворушливою творчістю маленьких учасників виставки. Наймолодшому з них — три роки.

Двадцять кращих творчих робіт “Прибужжя” взяли участь у святковій експозиції. Журі, до якого увійшли фахівці управління культури ОДА, обласного центру народної творчості, викладачі кафедри декоративно-ужиткового мистецтва Миколаївської філії Київського національного університету культури і мистецтва, передивилися багато робіт. Але з усього цього розмаїття треба було обирати найкращих. Дорослих оцінювали за художнім рівнем, технікою, виконання роботи, використанням матеріалів в оформленні. А у дітей — фантазію, кольорову гамму, охайність.

Завітали на експозицію “Єдина родина” і поціновувачі таланту і друзі талановитих сімей. Тетяна Роскіна — директор науково-педагогічної бібліотеки. Ще більше тішить, каже пані Тетяна, що до сімейної творчості привчають дітей, прищеплюють любов і повагу до родинних цінностей. Діти, які мають багатий духовний світ, виплеканий в родині — а без неї людина не може мати повноцінного життя, ніколи не стануть на хибний шлях. Ніщо так не об'єднує родину, як спільна справа, а надто творчість. Потрібно дуже багато зусиль, щоб зростити зернятко мистецтва на родинній ниві. А скільки треба мати терпіння, вміння, щоб зберегти родину.

Робота над кожним виробом є кропіткою. А саме процес творіння наповнений особливостями, що відрізняють творчість кожної родини від мистецтва інших сімей. Нові різблені роботи і картини представили творча родина Ярових, Тесленко, Чепурко.

Виткані рушники на цю виставку представила Тетяна Базилевська-Барталевич. У майстрині рушники зазвичай на чорному або на світлому фоні, а тепер вирішила проексперементувати і виткати на блакитному. Чому обрала такий колір — пояснює, що це стан душі. Паралельно майстриня продовжує опановувати мистецтво витиканки, яким захопилася трохи більше року. Наприкінці 2009 року у обласному краєзнавчому музеї планується зробити виставку витиканок. Пані Тетяна обов'язково візьме в ній участь. А ще майстриня представила картину своєї доньки Лєди - “Пегас”. Захоплення точними науками не заважає дівчині проявити себе у творчості. Зараз вона працює ще над однією картиною.

Ще одна мистецька родина привернула нашу увагу, вірніше їх картини, вишивки, аплікації — Кубіцькі- Грищук. Подібні родинні виставки — творча сім'я сприймає як свято і з задоволенням бере в них участь вже вдруге. Це як поштовх до подальшої творчості. Пошук нових форм, технік, нагода показати свій внутрішній світ, те що непокоїть або тішить.

Сімейна виставка творів майстрів-аматорів творчого об'єднання “Прибужжя” - не просто експозиція живописних картин та сюжетних композицій. Це наполеглива, творча праця... Ці твори мистецтва випромінюють внутрішнє сяйво, яке наповнює серце теплом і вірою у родинне щастя.


Читати далі
Гарячі
лінії у грудні
• ТК "Миколаїв"
• Р "Бузька хвиля"
• Р "Миколаїв"

•Миколаївська обласна державна телерадіокомпанія •
•Редактор сайту - REDinf-TM@mail.ru•